Lukáš Theuer

Kapela, Basa
Fotografie člena

Fotogalerie

Dotazník

Od kdy jsem v GOOD WORKu?

No, poprvé jsem se tu objevil v 21. století po Kristu. Přesně to bylo roku 2009, na přelomu jarních a letních měsíců. Pamatuju si to úplně přesně; byl to pátek, počasí nic moc a asi půl hodiny jsem čekal před DOMEM FARNOSTI v Porubě. Když už jsem měl trošku obavu, že jsem se seknul a měl jsem dorazit někde jinde, otevřela mi dveře jedna milá slečna.

Co mě dokáže dost pobavit?

Dobrý vtip (důležité, když to přednášející umí dobře podat), dobrá hláška (těch je v Good Worku vždycky spousta), dobrá komedie (nejradši mám komedie s Louis de Funesem, ale samozřejmě nedám dopustit na starou českou klasiku).

V jakém oblečení se cítím nejlépe?

Nejlépe se cítím ve sportovně zaměřeném oblečení, protože vím, že když mám na sobě sportovní oblečení, tak tzn. psychický relax.

Oblíbená sportovní aktivita?

No, já jsem od přírody méně sportovně nadaný, takže mě nebaví takové ty sporty jako fotbal, vybíjena, basketball atd. Strašně mě ale baví sporty jako je nordic walking, vysokohorská turistika, cykloturistika, plavání a lyžování (jak běžky tak sjezdky). A dále mě baví rehabilitační pilates, cvičení na Fitball, tabata a TRX lana. Takže to s tím sportem zas u mě vlastně není tak špatné.

Oblíbená příloha k jídlu?

Mé oblíbené přílohy jsou téměř všechny přílohy. Vždy záleží k čemu je ta příloha podávána. Nejradši mám ale jídla kde je přílohou knedlík. Takže je knedlík asi nejvíce oblíbená příloha (holt tradiční česká kuchyně).

Oblíbená výmluva?

Asi se nějak nevymlouvám. Když řeknu, že někde nemůžu, tak je to většinou z důvodu toho, že už mám něco jiného a to je prostě fakt, to není výmluva.

Co bych nevzal do ruky?

Zaleží v jakých směrech to brát. Vezmu to z pohledu jaké zvíře bych nikdy do ruky nevzal. Do ruky bych nikdy nevzal myš, potkana, krysu a další tyto hlodavce. Samozřejmě taky pavouky všech typů. Nejhorší jsou takoví ti černí, co lezou např. na záchodech apod.

Ze kterého předmětu jsem propadal?

Toto se mi za celých 18 let, kdy jsem používal status student nestalo. Vždy jsem všechny předměty prošel. Ale je jedna zajímavost, o kterou bych se mohl podělit. Moje první dvojka, která mi přerušila sérii samých jedniček na vysvědčení, byla dvojka z tělocviku v šesté třídě. To bylo velmi vtipné vysvědčení.

Jídlo, které bych nejraději nejedl?

"KUKUŘICE" Tu vyloženě nemusím v jakékoliv úpravě (jediná úprava, která mi chutná je Popcorn). Nejhorší je to, že tato surovina se velmi často používá v GWkuchyni, a to jak do různých barevných omáček, tak rizot a bůhví čeho dalšího. Mě to osobně mrzí, protože ta jídla jsou fakt skvělá, ale mi ta kukuřice úplně zkazí chuť celého jídla. Jinak mi chutná všechno a jsem rád za každé jídlo.

Co dělám pro své zdraví?

Nordic walking, rehabilitiční pilates, Fitball atd. Když už na mě leze nějaký ten vir, tak se ho snažím co nejdříve zahnat nějakou tou -icí. No a jinak standartně. Pro zdraví zubů pravidelná hygiena ráno a večer a ostatní standartní hygiena je také samozřejmostí.

V kolik obvykle vstávám a chodím spát?

Co se týká pracovních dnů, tak obvykle chodím spát okolo desáté večerní a vstávám kolem půl šesté. O víkendu si vždycky večerku krapet protáhnu a ráno vstávám kolem osmé hodiny. (Vše se odvíjí od toho, jak jsou náročné pracovní dny.)

V kolik bych rád vstával a chodil spát, kdyby to záleželo jen na mně?

Kdybych vstával a chodil spát celý týden, tak jako o víkendu, byl bych nadmíru spokojen. :-)

Jaké nejsložitější jídlo umím uvařit?

Záleží z jakého úhlu pohledu je brána složitost. Je rozdíl mezi složitostí, kdy je jídlo časově a pracovně náročné a potom jsou jídla, kdy je složitost skryta ve správném ochucení. Co se týká té prvé varianty, tak to asi klasika řízek s bramborovou kaší (zde je časově náročná jak příprava řízku, tak příprava přílohy). Naopak z jídel, kde záleží na ochucení, je vždy největší problém s omáčkama. Z mého pohledu byla zatím nejtěžší rajská, tu dobře ochutit nebyla žádná sranda.

Jakou nejsložitější práci jsem kdy udělal?

Zase se to dá vzít z více pohledů. Ale já bych uvedl práci, kdy jsem makal opravdu ve velmi stísněném prostoru a ještě mě jedna slečna z kapely za odměnu ... (radši nebudu říkat co). Jednalo se o opravu odpadního systému na Pohořské faře a je to pro mně silný zážitek dodnes. Jinak jsem si jako mzdový účetní dokázal udělat elektrorekonstrukci téměř celého baráku, což asi taky není úplně špatný.

Jaké filmy mě nebaví?

Možná že to bude znít divně, ale nesnáším ty moderní, rádoby scifi, co zbožňujou teměř všichni. Např. Pán prstenů, Avatar, Matrix atd. No a taky moc nemusím takové ty animované věci, jako je např. Shrek, Doba ledová, Madagaskar aj. Já mám nejradši a jsem vždycky nejvěrnější české klasice.

Co mě dokáže vytočit?

Mě nevytočí vůbec nic. Já jsem vždycky klidný jako želva. Jediné, co mě možná někdy vytočí, jsou moje vlastní chyby.

Co se mi honilo hlavou, když učitel tělocviku vyhlásil, že se poběží 1500m?

To jsem si vždycky řekl "Ještě že tak", protože když jsem si představil, co horšího jiného se mohlo dělat (kotoul vpřed vzad, stojka, hvězda nebo skok přes kozu a mnohé další lákavé prostocviky), tak běh na 1500m byl opravdu perfektní. Nikdy jsem nedobíhal úplně poslední, což bylo velice potěšující. No a vždycky jsem doběhnul a né došel, takže to mě taky vždycky vnitřně uspokojilo.

Vysněná dovolená?

Týden někde v oblasti "My z konce světa" bez virtuálního světa a moderních technologií.

Oblíbená hra?

"Pexeso" a "Člověče nezlob se" jsou top. Jinak jsem od mala velice hravé dítě a baví mě každá hra, když se hraje v dobré partě lidí.

Kam bych jel, kdybych měl neomezené finance?

První by se na mysl naskytla myšlenka cesty kolem světa, ale já nejsem úplně cestovatelský typ, takže bych asi nejel. Mám to rád tady u nás (Šumava, Jeseníky, Rychlebské hory, Beskydy atd.). Když má člověk peníze tak je to fajn, ale stejně zdraví je nedůležitější a to si za peníze člověk nekoupí.

Zeptejte se člena

*
*